PODSUMOWANIE TYGODNIA

W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy III rundę rozgrywek o mistrzostwo LALPN. Sześć drużyn, które pozostały w walce o mistrzostwo zostały ponownie rozlosowane. I tak jako pierwsi w 15 kolejce na boisko wybiegli gracze Orłów oraz Calegu. Jako, że drużyny te przed tym meczem sąsiadowały w tabeli obu zespołom zależało na zdobyciu cennych 3 pkt. Przez pierwszy kwadrans gry spotkanie było bardzo wyrównane. W 16 minucie Orły przeprowadziły bardzo groźny atak lewą stroną boiska. Kilka zwodów piłka trafia wprost na nogę najbardziej doświadczonego zawodnika Orłów Jerzego Janickiego, który przepięknym strzałem sprzed pola karnego daje prowadzenia swojej drużynie 1-0. Radość Orłów trwała jednak krótko. Tym razem to Caleg wyprowadził bardzo składną akcję zakończoną celnym strzałem na bramkę Marcina Niemczyckiego i mamy remis 1-1. W kolejnym kwadransie gry oba zespoły prowadziły bardzo zaciętą walkę. Obu zespołom udało się również strzelić jeszcze po jednym golu i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2-2. Po zmianie stron inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy Calegu. Bardzo dobrze spisująca się linia obronna skutecznie niwelowała ataki przeciwnika, napastnicy zaś stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, na którgo nie musieliśmy długo czekać. W 35 i 38 min. Caleg strzelił dwie bramki i prowadził w meczu 4-2, a w 48 min. ponownie Marcin Niemczycki trafił do bramki Orłów strzelając piątego gola dla swojej drużyny. Choć Orłom udało się jeszcze strzelić jednego gola to jednak Caleg cieszył się z wygranej 5-3.

Na ponowne emocje związane z naszymi rozgrywkami zmuszeni byliśmy poczekać do czwartku, kiedy to na boisku zmierzyły się kolejne 4 drużyny.

Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 rozegrali gracze Ac Żarskiego Teamu oraz Mmalu Żary. Jeszcze na długo przed spotkaniem ten pojedynek dwóch żarskich ekip przyciągnął wielu kibiców, którzy zgodnie twierdzili iż jest to starcie kolejki. I taki też było. Już od pierwszych minut po gwizdku sędziego obie drużyny prowadziły bardzo wyrównana grę. Szybkie akcje kończone często celnymi strzałami. Doskonałe parady bramkarzy oraz co należy podkreślić bardzo czysta gra podobały się wszystkim kibicom. Choć dominującą drużyną był zespół AC Żary to jednak po pierwszym kwadransie to MMalu prowadziło 2-0. Jednak zawodnicy AC Żarskiego bardzo odmienili się po przerwie zimowej. Zespół, który w rundzie jesiennej był dostawcą łatwych punktów zmienił się w bardzo wymagającego rywala. Potwierdzili to również w tym pojedynku kiedy to jeszcze w pierwszej połowie strzelając dwie bramki doprowadzili do remisu 2-2. Druga odsłona spotkania była równie zacięta jak pierwsze 30 min. Oba zespoły rozgrywały naprawdę doskonałe widowisko. Wiele akcji prowadzone pod jedną i pod drugą bramką przyniosły kolejne gole. W tej części gry lepiej wypadli gracze MMalu, którym udało się strzelić jeszcze 4 gole przy tylko dwóch trafieniach AC Żarskiego. Wynik 6-4 i Mmalu inkasuje cenne 3 pkt. Gratulujemy. Brawa za ambitną grę do końca należą się drużynie AC, którzy udowodnili, że są naprawdę groźnymi przeciwnikami.

Ostatnim starciem tej kolejki był mecz pomiędzy zespołami Eurotrans Nowogród Bobrzański oraz DO 3 X. Lider rozgrywek po wysokiej wygranej w pucharze ligi nie zamierzał zwalniać tempa. Swoje aspiracje do wygania ligi potwierdził również w tym spotkaniu. Samo widowisko dalekie było od ideału /być może za sprawą podejmującego bardzo dziwne decyzje sędziego/. Zbyt wiele fauli niesportowych zachować, a zbyt mało czystego futbolu. Tak w skrócie można opisać ten mecz, w którym górą okazał się lider rozgrywek zwyciężając 4-1. Mimo, iż Eurotrans nie wystawił swojego najmocniejszego składu to jednak „pomarańczowi” nie potrafili wykorzystać tej sytuacji. Widać wyraźnie, że w ekipie Do 3 X coś się wyraźnie zacięło. Zbyt wiele pretensji do sędziego i do samych siebie dekoncentruje cały zespół, co przekłada się na skuteczność. Mam nadzieję, że cały zespół wyciągnie z tego wnioski i już w najbliższym spotkaniu pokaże prawdziwy futbol taki z jakiego był do tej pory znany.