SUPER PUCHAR DLA DO 3 X !!!!

SUPER PUCHAR DLA  DO 3 X !!!!

W minione piątkowe popołudnie /07.09./ przedsmakiem przed rozpoczynającymi się niebawem rozgrywkami LALPN 2018/2019 było starcie o Super Puchar ligi. Naprzeciw siebie stanęły ekipy

MMalu ŻARY oraz DO 3 X.

Trudno było by wskazać zdecydowanego faworyta tego meczu bowiem ostatnie spotkania o punkty oba zespoły rozegrały w czerwcu. Szanse na zwycięstwo były więc równe. Zaczynamy mecz. Choć oba zespoły wybiegły na plac gry mocno zmobilizowane to jednak zebrani kibice mieli wrażenie, że zawodnicy DO 3 X grający w pomarańczowych strojach z nieco większym animuszem rozpoczęły spotkanie. Już w 2 minucie w zawieszaniu w polu karnym MMalu Żary zawodnik DO 3 X zachował najwięcej zimnej krwi wbijając piłkę do bramki rywala. Prowadzenie pomarańczowych 1-0. Strzelona szybko bramka uskrzydliła dodatkowo cały zespół, co pozytywnie wpłynęło na dalszy przebieg gry. Akcja za akcję, strzał za strzałem oba zespoły rozgrywały doskonałe widowisko. W 14 min. spotkania przepiękną asystą popisał się pomocnik Do 3 X Mariusz Bobilewicz posyłając długa piłkę do wchodzącego napastnika Daniela Adamskiego a ten z pierwszej piłki celnie ulokował ją w bramce rywala. Wynik 2-0 dla DO 3 X. Choć zawodnicy z Żar próbowali jeszcze zmienić wynik pierwszej połowy konstruując kilka składnych akcji to jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugie 30 min. meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęła podrażniona ekipa MMAlu. W 33 min kąśliwy strzał Mirosława Sałandziaka z poza pola karnego DO 3 X zaskoczył obronę oraz samego bramkarza pomarańczowych znajdując tym samym drogę do bramki. Wynik na tablicy 2-1 dla lubskiej ekipy. MMalu poczuło przypływ energii i możliwość korzystnego wyniku zaczęło istne bombardowania na bramkę rywala. Strzał za strzałem mijał o włos bramkę rywala, lub stawał się łupem bramkarza Krzysztofa Bogdanowicza. I wydawać by się mogło, że bramka dla drużyny przyjezdnej to tylko kwestia chwili, w 39 min. mocnym i zaskakującym strzałem blisko z połowy boiska popisał się zawodnik Do 3 X Damian Andrzejewski. Piłka przeleciała na bramkarzem MMAlu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła wprost do bramki. Przepiękny gol najładniejszy w tym meczu. Do 3 X prowadzi już 3-1. Stracona w ten sposób bramka podcięła nieco skrzydła dzielnie walczącej ekipie MMalu Żary. Choć starali się oni na poprawienie swojego dorobku bramkowego to jednak nie był ich dzień. Piłka po niezliczonej ilości strzałów nie chciała wpaść do bramki rywala. Za to ten dzień należał do drużyny DO 3 x. Płynne i składne akcje jakie przeprowadzali zawodnicy Do 3 X przyniosły im kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców w 49 i 60 min. wpisał się obrońca Emil Cieplak, który doskonale znalazł się na przedpolu bramkowym i celnym strzałami pokonał bramkarza rywali.

Sędzia meczu Piotr Wójtowicz ogłasza koniec spotkania. Do 3 X zdobywcą Super Pucharu ligi. Wynik 5-1.

Gratuluję całej swojej drużynie szczególnie za zaangażowanie oraz ambitną walkę. W tym roku minęło 10 lat odkąd występujemy w rozgrywkach LALPN, a zdobyte trofeum jest pięknym zwieńczeniem tego jubileuszu.

Ekipie MMalu dziękuję za sportową postawę oraz walkę do końca. Choć wystąpili w eksperymentalnym składzie to jednak nie poddawali się i walczyli do końca w duchu sportowej rywalizacji. Dziękuję również za słowa pochwały jakie zawodnicy z Żar kierowali w stronę ekipy zwycięskiej. Wielki szacuj Panowie.

Obie ekipy po meczu zostały uwiecznione na wspólnym zdjęciu.

A od poniedziałku 10.09.2018 r. ruszamy z rozgrywkami LALPN sezonu 2018/2019. Serdecznie zapraszam sympatyków naszej ligi do osobistego dopingu, a ja w miarę możliwości przedstawiał będę relacje z rozgrywek na stronach WWW. Naszej ligi.